REŠTARTUJ SVOJ MIKROBIÓM- MUDR. PAVEL MALOVIČ PHD., MPH

REŠTARTUJ SVOJ MIKROBIÓM- MUDR. PAVEL MALOVIČ PHD., MPH

V ľudskom tele žije približne 38 biliónov baktérií, vírusov aj húb. Túto „zbierku“ nazývame mikrobióm. Znie to síce hororovo, ale v skutočnosti ide o fantasticky užitočnú situáciu pre naše vnútorné prostredie. Mikroorganizmy majú totiž veľa do činenia s trávením, psychickou rovnováhou, náladou aj celkovým zdravotným stavom, čo ukazujú výsledky veľkého množstva štúdií. Podstatné je pre nás vedieť aké zloženie tejto mikroflóry nás udržiava zdravých a ktoré naopak náš zdravotný stav zhoršuje. A bakteriálne osídlenie čreva je obzvlášť dôležité pre naše zdravie ako veľmi komplexná ekologická komunita mikroorganizmov.

Črevný mikrobióm pozostáva z dobrých baktérií, vplývajúcich na náš rovnovážny stav, ale aj zo zlých, ktoré spôsobujú ochorenie. Aby sme ostali zdraví, musíme ich udržiavať v správnej rovnováhe. Dobré baktérie ako laktobacily a bifidobaktérie udržujú tie zlé „na uzde“, pod kontrolou. Ak systém nesprávne zamieša črevný mikrobióm, vzniknú ochorenia ako je syndróm dráždivého čreva, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída (vredový zápal čreva) či kyslý reflux (pálenie záhy). Črevný mikrobióm je úzko prepojený s ostatnými systémami (zdravie mozgu, psychické a srdcovo – cievne zdravie a ďalšie).

Je čas dovoleniek a my si užívame rozličné exotické špeciality, všakovaké experimentálne nápoje a výsledok môže byť aj ten, že „prežijeme“ dovolenku na toalete a hlceme všemožné liečivá vrátane antibiotík. Podľa viacerých štatistík trávi približne tretina všetkých dovolenkárov drahocenný čas v priestoroch WC, pretože črevo sa „urazí“ kvôli ich nedisciplinovanému prístupu k stravovaciemu a pitnému režimu. Do úvahy prichádzajú viaceré príčiny, ktoré spôsobujú typické cestovateľské hnačky – od baktérií ako je salmonela, E.coli, Shigella cez Campylobacter až po norovírusy. Z veľkej časti prebiehajú infekcie neškodne, ale zlí „votrelci“ okrem hnačiek a silnej nevoľnosti pretrvávajú v čreve, čo môže občas pokaziť týždne určené na odpočinok, ale aj diskreditovať návrat do zamestnania. A tak na konci leta prichádzajú často do ambulancií pacienti s masívnymi zažívacími ťažkosťami, ktoré si z dovolenky priniesli ako nežiaduci suvenír. Potom nastáva čas, v ktorom sa snažíme reštartovať ich značne narušený črevný mikrobióm. Pomáhajú nám pri tom špeciálne probiotické kultúry, ktoré je však, samozrejme, možné užívať aj preventívne. Iba účinné probiotiká vo vysokom množstve môžu nastoliť pozitívnu zmenu. 

Sú to najmä : 

Pro-100 Ultra®probiotiká, ktoré zabezpečujú najrýchlejšie obnovenie črevnej mikroflóry po liečbe antibiotikami a po prekonaní choroby a nepodliehajú deštrukcii antibiotikami. Zabezpečia zdravé vnútorné prostredie celého tráviaceho traktu, dobré  trávenie, zvyšujú úroveň imunity a pozitívne ovplyvňujú hmotnosť. Výskumom je dokázaná vysoká úspešnosť pri rozmnožovaní a kolonizácii čreva.

PRO-30 Max  probiotikum s obsahom 30 miliárd baktérií - 8 probiotických kmeňov. Je to kvalitná pomoc pri hnačkách, zápche a črevných infekciách. Potláča množenie škodlivých baktérií,podporuje  trávenie a vstrebávanie živín. Neobsahuje žiadny mliečny alergén a je vhodné aj pri laktózovej intolerancii.

 

Ba, 15.07.2019 pre  Natures  Aid                                                                             Pavel Malovič

                         CHCEM KÚPIŤ                                             CHCEM KÚPIŤ

       

Posted on 19.07.2019 Odporúčania lekára - články... 0 684

Leave a CommentLeave a Reply

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Related articles

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať