DETOX A SERRAPEPTASE- MUDR. PAVEL MALOVIČ PHD., MPH

DETOX A SERRAPEPTASE- MUDR. PAVEL MALOVIČ PHD., MPH

DETOX  A SERRAPEPTASE

Už medicínsky klasik Hippokrates vedel, že telo treba z času na čas zvnútra vyčistiť. 

Neobvyklý stav, pri ktorom ubúdala energia a dostavovala sa únava aj celkové vyčerpanie, formuloval ako zanesenie organizmu jedovatými látkami - toxínmi. Svojim prejedeným pacientom ordinoval figy, ďatle, hrozienka, ananás, papáju a množstvo čistej vody, ale tiež popísal celý rad bylinných liekov a liečebných postupov, ktoré čistili organizmus od nežiaducich produktov. Tak bolo telo postupne zbavované špiny, ale aj zlých duchov, všetkého, čo v staroveku i stredoveku ľudia pokladali za škodlivé. 

Lekári používali rozličné očistné techniky - púšťali žilou, podávali dávidlá, preháňadlá, zariekavaním vyháňali diabla. Samozrejme, že sa to netýkalo len fyzického zdravia a kondície, ale aj duševného stavu a citového rozpoloženia, teda všetkého toho, čo možno označiť ako „celkovú záťaž“. 

Klasická medicína tvrdí,  že takzvaný detox, ktorý má očistiť organizmus od nežiaducich látok, je síce veľmi módny ale ideo nezmysel. Telo sa vie vyrovnať s mnohými cudzorodými látkami, ktoré sa do neho dostávajú, samozrejme ak nejde o prehnané dávky, keď je to už otrava (intoxikácia). Naše telo ich vie eliminovať, máme na to pečeň, obličky aj pľúca. 

Toto tvrdenie je síce pravdivé, ale veľmi často mu potrebujeme pomôcť výživovými detoxikujúcimi doplnkami, ktoré majú svoj význam aj zmysel, a to najmä vtedy, keď spomínané prirodzené „čističky“ organizmu nestačia. V potrave máme stále nedostatočný príjem vitamínov, minerálov aj vlákniny, a tak je osobný čistiaci efekt nepostačujúci. Šoková očista v podobe nárazovej detoxikačnej kúry alebo vyčerpávajúceho pôstu vzhľadom na predpokladané a pokračujúce fyzické aj psychické zaťaženie v priebehu ďalších mesiacov, ktoré navyšuje množstvo nežiaducich odpadových produktov (kreatínkináza, laktát, kyselina močová, amoniak) v našom organizme, neprichádza do úvahy. 

Preto je vhodné sústrediť sa na postupnú individuálnu úpravu životosprávy, pri ktorej je pozoruhodná pomocná úloha systémovej enzymoterapie - pri očiste a stabilizácii biochemických  pomerov  vnútorného prostredia organizmu aj pri odbúravaní odpadových produktov po zvýšenej fyzickej a psychickej záťaži v rozličných povolaniach alebo pri športových aktivitách. 

Prírodný, vysokoúčinný a unikátny proteolytický enzým Serrapeptáza nazývaný aj „zázračný pomocník“ je izolovaný z enterobaktéria Serracia E 15.Má už známe široké spektrum systémového využitia, ale prakticky z mesiaca na mesiac objavujeme nové možnosti jeho pôsobenia. 

Jednou z nich je práve celková očista organizmu v trvaní 2 až 3 mesiacov minimálne dva krát do roka – najlepšie pri prechode jari do leta a jesene do zimy.

 

Detoxikačný dotazník

(podľa známeho amerického diétológa Dr. Herberta Haasa, upravený autorom článku)

 

Pokojná detoxikácia pomocou Serrapeptázy je užitočná pre každého, kto odpovie kladne aspoň na dve z nasledujúcich otázok:

 

 1. Bolieva vás často hlava alebo mávate nejaké iné podobné bolesti a ťažkosti?

 2. Jedávate často v zariadeniach rýchleho občerstvenia a máte radi vysmážané jedlá alebo kupujete predovšetkým priemyselne spracované potraviny?

 3. Pijete pravidelne kávu, hojne sladíte, doprajete si sladkosti aj počas dňa?

 4. Máte nadváhu alebo sklony k nárazovému prejedaniu sa?

 5. Mávate zvýšený krvný tlak alebo vyššie hladiny krvných tukov a cholesterolu?

 6. Máte alergickú reakciu na niektoré potraviny alebo inú alergiu, ktorá sa prejavuje ako senná nádcha, vyrážky alebo problémy s dýchaním?

 7. Trpíte zahlienením alebo častými zápalmi v nose a hrdle ?

 8. Mávate zápchu alebo tráviace ťažkosti?

 9. Užívate pravidelne lieky predpísané lekárom alebo si kupujete voľne predajné lieky, máte skúsenosti s užívaním „mäkkých“ drog?

 10. Fajčíte cigarety, cigary, fajku ?

 11. Pijete pravidelne pivo, víno alebo tvrdý alkohol?

 12. Cítite sa často unavení alebo vyčerpaní?

 

 

Ba, 30.05.2019  pre Natures Aid                                                                          Pavel Malovič

TERAZ SUPER VÝHODNÉ BALENIE +33% TABLIET NAVIAC 60+20TBL.

SPOLU AŽ 80 TABLIET.

CHCEM KÚPIŤ

Posted on 04.06.2019 Odporúčania lekára - články... 0 2907

Leave a CommentLeave a Reply

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať