AKÉ PRÍRODNÉ MOŽNOSTI MÁME PRI PROBLÉMOCH S IBS-D  (AUTOR: JENNY LOGAN DNMED.)

AKÉ PRÍRODNÉ MOŽNOSTI MÁME PRI PROBLÉMOCH S IBS-D (AUTOR: JENNY LOGAN DNMED.)

V našom blogu o trávení sa budeme teraz venovať podskupine ochorenia s názvom Syndróm dráždivého čreva, konkrétne IBS-D, ktorý je sprevádzaný často krutou hnačkou s bolesťami a príznakmi odvodnenia.

AKO VEĽKÝ PROBLÉM MAJÚ ĽUDIA S IBS-D?

Najčastejším nepríjemným prejavom IBS-D je prudká bolesť a nadmerný tlak v hornej časti brucha, nafukovanie a náhla potreba ísť na toaletu. Je to naozaj veľmi nepríjemné, často až trápne a pre mnohých ľudí tak neznesiteľné, že ani nevychádzajú z domu v prípade, že ich niečo také postihne.

Z prieskumu na tú to tému:

46% by určite skúsilo hociakú účinnú terapiu na úľavu od IBS-D

11% by neznieslo už žiadne ďalšie atakyIBS-D

20% priznáva, že IBS-D výrazne ovplyvňuje ich súkromný aj pracovný život. (1)

Je teda jasné, že tento problém nemôžeme podceňovať ako z fyzickej, tak z psychickej stránky.

AKÁ POMOC EXISTUJE?

Je v našej strave:

Hydratujte sa! Pite dostatok tekutín.

Hnačka znamená, že množstvo tekutín opustí vaše telo. Nech vám v lekárni odporučia vhodný nápoj s elektrolytmi.

  • Jedzte veľa tej správnej vlákniny! 

Znie to čudne používať vlákninu na úľavu od hnačky, keď sa často predpisuje pri opačnom stave - zápche. Niektoré zdroje vlákniny ako ovos, fazuľa, červené zemiaky alebo mango sú však rozpustné. Vedia dobre absorbovať vodu a nastolia tak správne črevne pohyby.

ĎALŠIE MOŽNOSTI:

  • Užívajte prípravok s obsahom L-Glutamínu. L-Glutamín je aminokyselina. Bolo preukázané, že pomáha pri zápaloch črevnej sliznice a spomaľuje hnačky. Mnohí klienti komentovali, že je to spoľahlivý prostriedok na IBS-D.  Klinické štúdie uvádzajú, že L-Glutamín môže zlepšiť priepustnosť čreva, ktorá je zodpovedná za stav zvaný IBS-D.      (2, 3)

  • Vyskúšajte Saccharomyces Boulardii. Tento úžasný probiotický kmeň preukázal v testoch schopnosť účinne zmierňovať zápal a znižovať riziko infekcie.                                                                         S. boulardii výrazne zvyšuje množenie prospešných baktérií vo vašom tele. Denná dávka probiotík, ktorá vám môže pomôcť v boji s IBD-D je 5 miliárd denne. (4)                                                                                                                                                  

  • Pridajte aj iné prospešné baktérie.  Na rôzne zdravotné ťažkosti sú účinné iné typy probiotík. V našom prípade sú preskúmané ako najvhodnejšieide ešte tieto kmene: Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus a Saccharomyces thermophilus.   (5)

UŽASNÁ PRÍPADOVÁ ŠTÚDIA 

Mala som možnosť podrobne konzultovať zdravotný stav pána, ktorý trpel takými silnými príznakmi IBS-D, že ked odchádzal z domu, vždy potreboval vedieť, kde prípadne navštívi toaletu a aj jedlá musel plánovať presne podľa svojho trávenia. Našli sme rezervy aj v jeho jedálničku, ale pridali sme do stravy prípravok L-Glutamínom a menované probiotické kmene L. casei. L rhamnosus and S.thermophilus. Začali sme vysokou úvodnou dávkou 6 kapsúl.

Za necelý týždeň pocítil výrazné zlepšenie a mohol si po rokoch (!) dovoliť vyraziť na zájazd autobusom či naplánovať návštevu predstavenia.

Jeho stav sa naďalej zlepšoval a nadobudol istotu, že môže byť lepšie.

REFERENCIE:

1) IBS Global Impact Report 2018

2) Effect of glutamine supplementation on diarrhoea J Pediatr Gastroenterol Nutr. 2004 May; 38(5):494-501.

3) Min-Hyun Kim; The Roles of Glutamine in the Intestine and Its Implication in Intestinal Diseases; Int J Mol Sci. 2017 May; 18(5): 1051.

4) (9) Efficacy and safety of the probiotic Saccharomyces boulardii for the prevention and therapy of gastrointestinal disorders; Therap Adv Gastroenterol. 2012 Mar; 5(2): 111–125.

5) Saavedra JM et al Feeding Streptococcus Thermophilus…for the prevention of diarrhoea Lancet 344 (8929)

NutriGut D

4 vedecky preskúmané probiotické kmene na pomoc pri hnačkách a zápalovom ochorení čriev IBS-D

(syndróm dráždivého čreva sprevádzaný krutou hnačkou)

CHCEM KÚPIŤ VÝHODNEJŠIE

NutriGut D účinný proti hnáčkám

Kto je Jenny Logan DNMed.?

Jenny je výživová poradkyňa, ktorá pôsobí v odbore zdravej výživy a prírodnej medicíny viac ako 20 rokov. Jenny pracovala ako predajkyňa, školiteľka a študovala nutričnú medicínu a psychológiu.

Posted on 19.09.2019 Odporúčania lekára - články... 0 710

Leave a CommentLeave a Reply

Kategórie

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Blog search

Related articles

Porovnať 0
Pred.
Ďalší

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať