Koenzým Q10 300mg 60tbl

Natures Aid KOENZÝM Q 10  MEGA DÁVKA 300mg 

KEDY MÔŽE 300mg KOENZÝMU POMÔCŤ?

  • Spomalenie starnutia a tvorby vrások

  • Stres, vyčerpanie a chronická únava

  • Oslabená imunita, znížená plodnosť

  • Parodontóza, krvácanie ďasien

  • Ochorenia srdca (myopatia, arytmia, zlyhávanie)

  • Statíny na znižovanie cholesterolu bránia tvorbe Q10

Viac detailov

72
Nový produkt

49,95 €

- +

Pridať na porovnanie

 
Detaily

Srdce je najnamáhanejší sval nášho tela a spotrebuje väčšinu koenzýmu Q10.                       

Q10 chráni pleť a bunky celého tela pred poškodením a predčasným starnutím.

Užívanie: 1 kapsula denne s jedlom. 

Koenzým Q10 (vitamín Q) sa vyskytuje v bunkách ľudského tela, hlavne v srdcovom svale, mozgu a pečeni.  Jeho úlohou je produkcia energie a ochrana buniek pred poškodením oxidáciou a predčasným starnutím. Organizmus si ho čiastočne vytvára sám, ale jeho spotreba je veľmi vysoká.

S vekom klesá schopnosť tela vytvoriť si vlastný koenzým Q10. Jeho prísun stravou je často nedostatočný. Ideálne množstvo u zdravých ľudí je 10-30 mg koenzýmu Q10 denne. Iná situácia je u kardiovaskulárnych ochorení, ktoré sú spájané s deficitom koenzýmu Q10.

Deficit koenzýmu Q10 je spájaný s aterosklerózou, chronickým srdcovým zlyhávaním, stavmi po aortokoronárnej bypassovej chirurgii, pri liečbe statínmi, kardiomyopatiách, srdcovoých arytmiách, prolapse mitrálnej chlopne, ale aj artériovej hypertenzii.

Ďalšie ochorenia spojené s nedostatkom Koenzýmu Q10 sú parkinsonov syndróm, choroby periodontu, onkologické ochorenia, ale aj deficit navodený liečbou cytostatikami.

Ateroskleróza je degeneratívne zápalové ochorenie, preto je dôležité podávanie Koenzýmu Q10, ktorý má protizápalové a antioxidačné účinky. Zabraňuje totiž oxidácii LDL-cholesterolu (len oxidovaný LDL cholesterol sa zachytáva na cievnej stene a tým ju upcháva). Koenzým Q10 tiež spomaľuje, resp. zastavuje niektoré zápalové procesy.

Vyrába: Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, UK 

V režime správnej výrobnej praxe a podľa najvyšších farmaceutických štandardov (GMP)

                   

 
Alergény

free from GM free from artificial colours free from artificial flavours free from corn free from dairy free from gluten free from lactose free from nuts free from salt free from soya free from starch free from sugar free from wheat free from yeast

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: 30

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Porovnať 0

Žiadny produkt

Bude upresnené Doručenie
0,00 € Celkom

Objednať